Koncepcijas izstrāde par bioloģiski audzētu auzu graudu izmantošanu bezglutēna produktu iegūšanai SIA „EKOTRI” aizsākās 2018. gadā.

Rudenī, ražas vākšanas laikā, tika veiktas padziļinātas graudu kvalitātes paškontroles analīzes, lai novērtētu iegūtās ražas atbilstību pārstrādātāju noteiktajām kvalitātes prasībām. Vienlaikus bez graudu analīzēm tika veikta arī detalizēta lauku vēstures izpēte, lai saprastu, no kurienes novāktajā ražā rodas produkcijas prasībām nevēlamie citu labību (kvieši, mieži) konstatētie piemaisījumi, kas ir būtiski glutēna (lipekļa) satura paaugstinātāji.

Saistoties ar Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Stendes pētniecības centra zinātniekiem nonācām pie secinājuma, lai veiksmīgi varētu darboties glutēnu mazsaturošu auzu izaudzēšanā, ražošanas apstākļos ir vairāki risināmi jautājumi: 1) šķirnes atbilstība (rādītājs: glutēna saturs graudos), 2) piemēroto šķirņu sēklas pieejamība, 3) audzēto labību sortiments saimniecībā, 4) produkta plūsmas kontrole.

Lai ražotu auzas, kuras atbilstu bezglutēna ražošanas nosacījumiem ir jārada specializēta sistēma, jāievieš stingra uzraudzība un kontrole visos tā aprites posmos – sākot ar sēklu (pie šķirnes īpašnieka – uzturētāja, tālāk pie šķirnes pavairotāja – sēklaudzēšanas saimniecība) un beidzot ar izaudzēto un sagatavoto preču produkciju pie paša ražotāja līdz tā nonāk pārstrādes uzņēmumā.

Plānots attīstīt jaunu produktu ražošanu